STMicroelectronics STL15DN4F5
Hersteller
Hersteller-Teilenummer
STL15DN4F5
EBEE-Teilenummer
E8672329
Gehäuse
PowerFLAT-8(5x6)
Kundennummer
Datenblatt
EDA-Modelle
ECCN
EAR99
Beschreibung
40V 15A 4.3W 8mΩ@10V,7.5A 4V@250uA 2 N-Channel PowerFLAT-8(5x6) MOSFETs ROHS
Alle auswählen
KategorieDiscrete Semiconductors ,FETs, MOSFETs ,FET, MOSFET Arrays
DatenblattST STL15DN4F5
RoHS
Temperatur-55℃~+175℃
Reverse Transfer Capacitance (Crss-Vds)25pF
Number2 N-Channel
Pd - Power Dissipation4.3W
Drain to Source Voltage40V
Gate Threshold Voltage (Vgs(th))4V
Current - Continuous Drain(Id)15A