STMicroelectronics STF4N52K3
Hersteller
Hersteller-Teilenummer
STF4N52K3
EBEE-Teilenummer
E87373191
Gehäuse
TO-220FP
Beschreibung
525V 2.5A 2.6Ω@10V,1.25A 20W 4.5V@50uA 1 N-channel TO-220FP MOSFETs ROHS
RoHS
Typ1 N-channel
Drain Quelle Spannung (Vdss)525V
Dauerdr.2.5A
Drain Source On Resistance (RDS(on) -Vgs,Id)2.6Ω@10V,1.25A
Stromableitung (Pd)20W
Torschwellenspannung (Vgs(th) Id)4.5V@50uA
Eingangsfähigkeit (Ciss-Vds)334pF@100V
Gesamttorgebühr (Qg-Vgs)11nC@10V