Vishay Intertech MPMT1002FT1
Manufacturer
Mfr. Part #
MPMT1002FT1
EBEE Part #
E81739910
Package
SOT-23
Customer #
Datasheet
EDA Models
ECCN
EAR99
Description
2 ±1% 5kΩ 100mW ±25ppm/℃ SOT-23 Resistor Networks, Arrays ROHS
Select All
CategoryPassives ,Resistors ,Resistor Networks, Arrays
DatasheetVISHAY MPMT1002FT1
RoHS
Temperature Coefficient±25ppm/℃
Tolerance±1%
Number of Pins3
Resistance5kΩ
Power(Watts)100mW