TT Electronics 668A2002BLF
Manufacturer
Mfr. Part #
668A2002BLF
EBEE Part #
E819619690
Package
SOIC-16
Customer #
Datasheet
EDA Models
ECCN
Description
8 ±0.1% 20kΩ 100mW ±25ppm/℃ SOIC-16 Resistor Networks, Arrays ROHS
Select All
CategoryPassives ,Resistors ,Resistor Networks, Arrays
DatasheetTT Electronics 668A2002BLF
RoHS
Temperature Coefficient±25ppm/℃
Tolerance±0.1%
Number of Pins16
Resistance20kΩ
Power(Watts)100mW