SEI(Stackpole Elec) RAVF104DFT43R0
Manufacturer
Mfr. Part #
RAVF104DFT43R0
EBEE Part #
E85842270
Description
4 ±1% 43Ω 62.5mW ±200ppm/℃ Resistor Networks, Arrays ROHS
Select All
CategoryPassives ,Resistors ,Resistor Networks, Arrays
DatasheetSEI(Stackpole Electronics Inc.) RAVF104DFT43R0
RoHS
Temperature Coefficient±200ppm/℃
Tolerance±1%
Number of Pins8
Resistance43Ω
Power(Watts)62.5mW