PANASONIC EXB-2HV154JV
Manufacturer
Mfr. Part #
EXB-2HV154JV
EBEE Part #
E81733886
Package
SMD-16P,1.6x3.8mm
Customer #
Datasheet
EDA Models
ECCN
EAR99
Description
8 ±5% 150kΩ 63mW ±200ppm/℃ SMD-16P,1.6x3.8mm Resistor Networks, Arrays ROHS
Select All
CategoryPassives ,Resistors ,Resistor Networks, Arrays
DatasheetPANASONIC EXB-2HV154JV
RoHS
Temperature Coefficient±200ppm/℃
Tolerance±5%
Number of Pins16
Resistance150kΩ
Power(Watts)63mW