CTS Electronic Components S42C083182JP
Manufacturer
Mfr. Part #
S42C083182JP
EBEE Part #
E86289224
Package
1206
Customer #
Datasheet
EDA Models
ECCN
EAR99
Description
4 ±5% 1.8kΩ 63mW ±200ppm/℃ 1206 Resistor Networks, Arrays ROHS
Select All
CategoryPassives ,Resistors ,Resistor Networks, Arrays
DatasheetCTS S42C083182JP
RoHS
Temperature Coefficient±200ppm/℃
Tolerance±5%
Number of Pins8
Resistance1.8kΩ
Power(Watts)63mW