CTS Electronic Components S40X043620JP
Manufacturer
Mfr. Part #
S40X043620JP
EBEE Part #
E86214434
Package
0302
Customer #
Datasheet
EDA Models
ECCN
EAR99
Description
2 ±5% 62Ω 31mW ±200ppm/℃ 0302 Resistor Networks, Arrays ROHS
Select All
CategoryPassives ,Resistors ,Resistor Networks, Arrays
DatasheetCTS S40X043620JP
RoHS
Temperature Coefficient±200ppm/℃
Tolerance±5%
Number of Pins4
Resistance62Ω
Power(Watts)31mW