CTS Electronic Components 753083330GP
Manufacturer
Mfr. Part #
753083330GP
EBEE Part #
E81362782
Package
SMD-8P,2x6.2mm
Customer #
Datasheet
EDA Models
ECCN
EAR99
Description
4 ±2% 33Ω 80mW ±200ppm/℃ SMD-8P,2x6.2mm Resistor Networks, Arrays ROHS
Select All
CategoryPassives ,Resistors ,Resistor Networks, Arrays
DatasheetCTS 753083330GP
RoHS
Temperature Coefficient±200ppm/℃
Tolerance±2%
Number of Pins8
Resistance33Ω
Power(Watts)80mW