VBsemi Elec STD10NF06-VB
Hersteller
Hersteller-Teilenummer
STD10NF06-VB
EBEE-Teilenummer
E8725203
Gehäuse
TO-252
Beschreibung
60V 18A 2.1W 1V@250uA 1 N-channel TO-252-2 MOSFETs ROHS
Alle auswählen
KategorieDiscrete Semiconductors ,FETs, MOSFETs ,Single FETs, MOSFETs
DatenblattVBsemi Elec STD10NF06-VB
RoHS
TypN-Channel
RDS(on)73mΩ@10V;85mΩ@4.5V
Betriebstemperatur --55℃~+150℃
Reverse Transfer Capacitance (Crss-Vds)40pF
Number1 N-channel
Pd - Power Dissipation41.7W
Drain to Source Voltage60V
Gate Threshold Voltage (Vgs(th))1V
Current - Continuous Drain(Id)18A
Ciss-Input Capacitance660pF
Output Capacitance(Coss)85pF
Gate Charge(Qg)19.8nC@10V