SEI(Stackpole Elec) CSR0805FKR370
Üretici
Üretici Parça No.
CSR0805FKR370
EBEE Parça No.
E82507892
Açıklama
250mW 370mΩ Current Sensing Resistors ±200ppm/℃ ±1% 0805 Current Sense Resistors / Shunt Resistors ROHS
Veri SayfasıSEI(Stackpole Electronics Inc.) CSR0805FKR370
RoHS
TipCurrent Sensing Resistors
Sıcaklık Katsayısı±200ppm/℃
Tolerans±1%
Direnç370mΩ
Güç (Watts)250mW