| Mfr. Part # | JCA1048S15 |
| EBEE Part # | E85744750 |
| Package | DIP,25.4x20.3mm |
| ECCN | EAR99 |
| Description | DIP,25.4x20.3mm Isolated Power Modules ROHS |
|---|---|---|
| Category | Power Supplies ,Power Suppliers - Board Mount ,DC DC Converters | |
| Datasheet | XP Power JCA1048S15 | |
| RoHS | ||
| Power | 10W | |
| Output Voltage | 15V | |
| input voltage (Vdc) | 36V~75V | |
| Number of channel | 1 | |
| Output Current (Max) | 660mA | |
| Insulated Voltage | 1.5kV | |
| Conversion Efficiency | 89% |