| Mfr. Part # | ECL15US24-E |
| EBEE Part # | E86941698 |
| Package | DIP,65x33.3mm |
| Customer # | |
| Datasheet | |
| EDA Models | |
| ECCN | EAR99 |
| Description | DIP,65x33.3mm DC-DC Power Modules ROHS |
|---|---|---|
| Category | Power Supplies ,Power Suppliers - Board Mount ,AC DC Converters | |
| Datasheet | XP Power ECL15US24-E | |
| RoHS | ||
| Output Power | 15W | |
| Output Voltage | 24V | |
| Output Current (Max) | 630mA | |
| Conversion Efficiency | 82% | |