XP Power ECE60US24
Manufacturer
Mfr. Part #
ECE60US24
EBEE Part #
E85632807
Package
DIP,91.4x38.1mm
Customer #
Datasheet
EDA Models
ECCN
EAR99
Description
24V 85VAC~264VAC 2.5A 60W 89% DIP,91.4x38.1mm AC-DC Power Modules ROHS
Select All
CategoryPower Supplies ,Power Suppliers - Board Mount ,AC DC Converters
DatasheetXP Power ECE60US24
RoHS
Output Power60W
Output Voltage24V
Output Current (Max)2.5A
Conversion Efficiency89%
Output Channel1
Input Voltage(AC)85VAC~264VAC