WTDVA50PSY
Manufacturer
Mfr. Part #
WTDVA50PSY
EBEE Part #
9852942-WTDVA50PSY-EB
Description
MOTORS & SOLENOIDS
Qty.Unit PriceExt. Price
Recommended For You
TypeDescription
Select All
CategoryConnectors, Interconnects ,Rectangular Connectors ,Common Rectangular
DatasheetAirBorn, Inc. WTDVA50PSY
SeriesW
PackagingBulk
Part StatusActive
Connector TypePlug
Number of Positions50
Contact TypeMale Pin
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
Fastening TypePush-Pull
FeaturesBoard Guide
Wire Gauge22 AWG
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness-
Pitch0.100" (2.54mm)
ColorGray
Number of Rows2
Row Spacing0.100" (2.54mm)
Cable TerminationCrimp
Wire TypeDiscrete
Description
50 Position Rectangular Plug Connector Crimp Gold 22 AWG