WTAV10PCJ
Manufacturer
Mfr. Part #
WTAV10PCJ
EBEE Part #
9850791-WTAV10PCJ-EB
DatasheetAirBorn, Inc. WTAV10PCJ
Connector TypePlug
Number of Positions10
Contact TypeMale Pin
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
Fastening TypePush-Pull
FeaturesJackscrews
Wire Gauge22 AWG
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness-
Pitch0.100" (2.54mm)
ColorGray
Number of Rows2
Row Spacing0.100" (2.54mm)
Cable TerminationSolder Cup
Wire TypeDiscrete
Description
10 Position Rectangular Plug Connector Solder Cup Gold 22 AWG