W9017BD0100
Manufacturer
Mfr. Part #
W9017BD0100
EBEE Part #
8301972-W9017BD0100-EB
Customer #
EDA Models
Description
COAX CBL SMA TO MHF4 3.9"
Select All
CategoryCables, Wires ,Coaxial Cables (RF)
Series-
PackagingBag
Part StatusActive
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Ingress Protection-
Features-
1st ConnectorSMA Jack
2nd ConnectorI-PEX MHF4 Plug, Right Angle
Length3.937" (100.00mm)
ColorBlack
StyleSMA to I-PEX MHF4
Cable Type0.81mm OD Coaxial Cable
1st Contact GenderFemale
1st Connector Mounting TypePanel Mount
1st Connector Mounting FeatureBulkhead - Front Side Nut
2nd Contact GenderFemale
2nd Connector Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
2nd Connector Mounting Feature-
Overall Impedance50 Ohms
Frequency - Max7.1 GHz
Description
Cable Assembly Coaxial SMA to I-PEX MHF4 0.81mm OD Coaxial Cable 3.937" (100.00mm)