Vishay Intertech WYO222MCMYC0KR
Manufacturer
Mfr. Part #
WYO222MCMYC0KR
EBEE Part #
E81633343
Package
Plugin,P=7.5mm
Customer #
Datasheet
EDA Models
ECCN
EAR99
Description
2.2nF ±20% X1,Y2 440V Plugin,P=7.5mm Safety Capacitors ROHS
Select All
CategoryPassives ,Capacitors ,Ceramic Capacitors
DatasheetVISHAY WYO222MCMYC0KR
RoHS
Operating Temperature-40℃~+125℃
Capacitance2.2nF
Tolerance±20%
SubclassX1,Y2
Voltage(AC)440V