Vishay Intertech VF10150C-E3/4W
Manufacturer
Mfr. Part #
VF10150C-E3/4W
EBEE Part #
E86020206
Package
ITO-220AB
Customer #
Datasheet
EDA Models
ECCN
EAR99
Description
150V 1 pair of common cathodes 1.41V@5A 5A ITO-220AB Schottky Diodes ROHS
Select All
CategoryDiscrete Semiconductors ,Diodes ,Diode Arrays
DatasheetVISHAY VF10150C-E3/4W
RoHS
Reverse Leakage Current (Ir)100uA@150V
Reverse Voltage (Vr)150V
Diode Configuration1 pair of common cathodes
Forward Voltage (Vf@If)1.41V@5A
Rectified Current5A