Vishay Intertech VB20100SG-E3/4W
Manufacturer
Mfr. Part #
VB20100SG-E3/4W
EBEE Part #
E86913260
Package
TO-263AB(D2PAK)
Customer #
Datasheet
EDA Models
ECCN
EAR99
Description
100V 20A 1.07V@20A TO-263AB(D2PAK) Schottky Diodes ROHS
Select All
CategoryDiscrete Semiconductors ,Diodes ,Single Diodes
DatasheetVISHAY VB20100SG-E3/4W
RoHS
Reverse Leakage Current (Ir)350uA@100V
Reverse Voltage (Vr)100V
Forward Voltage (Vf@If)1.07V@20A
Rectified Current20A