Vishay Intertech TMC005R5000FE02
Manufacturer
Mfr. Part #
TMC005R5000FE02
EBEE Part #
E81567317
Package
Plugin
Customer #
Datasheet
EDA Models
ECCN
EAR99
Description
500mΩ Wirewound Resistors 7.5W ±1% ±100ppm/℃ Plugin Aluminum Case/Porcelain Tube Resistance ROHS
Select All
CategoryPassives ,Resistors ,Chassis Mount Resistors
DatasheetVISHAY TMC005R5000FE02
RoHS
TypeWirewound Resistors
Temperature Coefficient±100ppm/℃
Tolerance±1%
Resistance500mΩ
Power(Watts)7.5W