Vishay Intertech TE1509-E3
Manufacturer
Mfr. Part #
TE1509-E3
EBEE Part #
E81602213
Package
Plugin,D9xL38mm
Customer #
Datasheet
EDA Models
ECCN
EAR99
Description
20uF 150V -10%~+50% Plugin,D9xL38mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
Select All
CategoryPassives ,Capacitors ,Aluminum Electrolytic Capacitors
DatasheetVISHAY TE1509-E3
RoHS
Operating Temperature-40℃~+105℃
Voltage Rated150V
Capacitance20uF
Tolerance-10%~+50%
Lifetime @ Temp2000hrs@85℃
Lead Spacing-
Diameter-
Height - Seated (Max)38mm