Vishay Intertech T95B156M016CSSS
Manufacturer
Mfr. Part #
T95B156M016CSSS
EBEE Part #
E84985523
Package
1611
Customer #
Datasheet
EDA Models
ECCN
EAR99
Description
15uF 16V 750mΩ ±20% 1611 Tantalum Capacitors ROHS
Select All
CategoryPassives ,Capacitors ,Tantalum Capacitors
DatasheetVISHAY T95B156M016CSSS
RoHS
Operating Temperature-55℃~+125℃
Voltage Rated16V
Capacitance15uF
Tolerance±20%
Equivalent Series Resistance(ESR)750mΩ