Vishay Intertech SUM90100E-GE3
Manufacturer
Mfr. Part #
SUM90100E-GE3
EBEE Part #
E83291118
Package
TO-263(D2PAK)
Customer #
Datasheet
EDA Models
ECCN
EAR99
Description
200V 150A 250W 0.0114Ω@10V,16A 4V@250uA 1 N-channel TO-263(D2PAK) MOSFETs ROHS
Select All
CategoryDiscrete Semiconductors ,FETs, MOSFETs ,Single FETs, MOSFETs
DatasheetVISHAY SUM90100E-GE3
RoHS
Operating Temperature-55℃~+175℃
Type1 N-channel
Drain Source Voltage (Vdss)200V
Continuous Drain Current (Id)150A
Drain Source On Resistance (RDS(on)@Vgs,Id)0.0114Ω@10V,16A
Power Dissipation (Pd)250W
Gate Threshold Voltage (Vgs(th)@Id)4V@250uA
Reverse Transfer Capacitance (Crss@Vds)12pF@100V
Input Capacitance (Ciss@Vds)3.93nF@100V
Total Gate Charge (Qg@Vgs)56.7nC@10V