Vishay Intertech RER75FR750RCSL
Manufacturer
Mfr. Part #
RER75FR750RCSL
EBEE Part #
E81573174
Description
750mΩ Wirewound Resistors 30W ±1% ±100ppm/℃ Plugin Aluminum Case/Porcelain Tube Resistance ROHS
Select All
CategoryPassives ,Resistors ,Chassis Mount Resistors
DatasheetVISHAY RER75FR750RCSL
RoHS
TypeWirewound Resistors
Temperature Coefficient±100ppm/℃
Tolerance±1%
Resistance750mΩ
Power(Watts)30W