Vishay Intertech RER75F4530RC02
Manufacturer
Mfr. Part #
RER75F4530RC02
EBEE Part #
E81572113
Description
453Ω Wirewound Resistors 30W ±1% ±20ppm/℃ Plugin Aluminum Case/Porcelain Tube Resistance ROHS
Select All
CategoryPassives ,Resistors ,Chassis Mount Resistors
DatasheetVISHAY RER75F4530RC02
RoHS
TypeWirewound Resistors
Temperature Coefficient±20ppm/℃
Tolerance±1%
Resistance453Ω
Power(Watts)30W