Vishay Intertech RER75F2322MC02
Manufacturer
Mfr. Part #
RER75F2322MC02
EBEE Part #
E86265648
Description
23.2kΩ 30W Wirewound Resistors ±1% ±20ppm/℃ Plugin Aluminum Case/Porcelain Tube Resistance ROHS
Select All
CategoryPassives ,Resistors ,Chassis Mount Resistors
DatasheetVISHAY RER75F2322MC02
RoHS
TypeWirewound Resistors
Temperature Coefficient±20ppm/℃
Tolerance±1%
Resistance23.2kΩ
Power(Watts)30W