Vishay Intertech RER75F2002RCSL
Manufacturer
Mfr. Part #
RER75F2002RCSL
EBEE Part #
E87278667
Package
Plugin
Customer #
Datasheet
EDA Models
ECCN
EAR99
Description
20kΩ 30W Wirewound Resistors ±1% ±20ppm/℃ Plugin Aluminum Case/Porcelain Tube Resistance ROHS
Select All
CategoryPassives ,Resistors ,Chassis Mount Resistors
DatasheetVISHAY RER75F2002RCSL
RoHS
TypeWirewound Resistors
Temperature Coefficient±20ppm/℃
Tolerance±1%
Resistance20kΩ
Power(Watts)30W