Vishay Intertech RER75F2001PCSL
Manufacturer
Mfr. Part #
RER75F2001PCSL
EBEE Part #
E86172795
Description
2kΩ 30W Wirewound Resistors ±1% ±20ppm/℃ Plugin Aluminum Case/Porcelain Tube Resistance ROHS
Qty.Unit PriceExt. Price
Recommended For You
TypeDescription
Select All
Category
DatasheetVISHAY RER75F2001PCSL
RoHS
TypeWirewound Resistors
Temperature Coefficient±20ppm/℃
Tolerance±1%
Resistance2kΩ
Power(Watts)30W