Vishay Intertech RER75F2000RCSL
Manufacturer
Mfr. Part #
RER75F2000RCSL
EBEE Part #
E81574436
Package
Plugin
Customer #
Datasheet
EDA Models
ECCN
EAR99
Description
200Ω Wirewound Resistors 30W ±1% ±20ppm/℃ Plugin Aluminum Case/Porcelain Tube Resistance ROHS
Select All
CategoryPassives ,Resistors ,Chassis Mount Resistors
DatasheetVISHAY RER75F2000RCSL
RoHS
TypeWirewound Resistors
Temperature Coefficient±20ppm/℃
Tolerance±1%
Resistance200Ω
Power(Watts)30W