Vishay Intertech RER75F1651PC02
Manufacturer
Mfr. Part #
RER75F1651PC02
EBEE Part #
E81573306
Description
1.65kΩ Wirewound Resistors 30W ±1% ±20ppm/℃ Plugin Aluminum Case/Porcelain Tube Resistance ROHS
Select All
CategoryPassives ,Resistors ,Chassis Mount Resistors
DatasheetVISHAY RER75F1651PC02
RoHS
TypeWirewound Resistors
Temperature Coefficient±20ppm/℃
Tolerance±1%
Resistance1.65kΩ
Power(Watts)30W