Vishay Intertech RER75F1580PC02
Manufacturer
Mfr. Part #
RER75F1580PC02
EBEE Part #
E87338638
Package
Plugin
Customer #
Datasheet
EDA Models
ECCN
EAR99
Description
158Ω 30W Wirewound Resistors ±1% ±20ppm/℃ Plugin Aluminum Case/Porcelain Tube Resistance ROHS
Select All
CategoryPassives ,Resistors ,Chassis Mount Resistors
DatasheetVISHAY RER75F1580PC02
RoHS
TypeWirewound Resistors
Temperature Coefficient±20ppm/℃
Tolerance±1%
Resistance158Ω
Power(Watts)30W