Vishay Intertech RER70F3161PC02
Manufacturer
Mfr. Part #
RER70F3161PC02
EBEE Part #
E81572281
Description
3.16kΩ Wirewound Resistors 20W ±1% ±20ppm/℃ Plugin Aluminum Case/Porcelain Tube Resistance ROHS
Select All
CategoryPassives ,Resistors ,Chassis Mount Resistors
DatasheetVISHAY RER70F3161PC02
RoHS
TypeWirewound Resistors
Temperature Coefficient±20ppm/℃
Tolerance±1%
Resistance3.16kΩ
Power(Watts)20W