Vishay Intertech RER70F2500MC02
Manufacturer
Mfr. Part #
RER70F2500MC02
EBEE Part #
E86265592
Description
250Ω 20W Wirewound Resistors ±1% ±20ppm/℃ Plugin Aluminum Case/Porcelain Tube Resistance ROHS
Select All
CategoryPassives ,Resistors ,Chassis Mount Resistors
DatasheetVISHAY RER70F2500MC02
RoHS
TypeWirewound Resistors
Temperature Coefficient±20ppm/℃
Tolerance±1%
Resistance250Ω
Power(Watts)20W