Vishay Intertech RER65FR301MC02
Manufacturer
Mfr. Part #
RER65FR301MC02
EBEE Part #
E81570841
Description
301mΩ Wirewound Resistors 10W ±1% ±100ppm/℃ Plugin Aluminum Case/Porcelain Tube Resistance ROHS
Select All
CategoryPassives ,Resistors ,Chassis Mount Resistors
DatasheetVISHAY RER65FR301MC02
RoHS
TypeWirewound Resistors
Temperature Coefficient±100ppm/℃
Tolerance±1%
Resistance301mΩ
Power(Watts)10W