Vishay Intertech RER65F2000RC02
Manufacturer
Mfr. Part #
RER65F2000RC02
EBEE Part #
E81570300
Description
200Ω Wirewound Resistors 10W ±1% ±20ppm/℃ Plugin Aluminum Case/Porcelain Tube Resistance ROHS
Select All
CategoryPassives ,Resistors ,Chassis Mount Resistors
DatasheetVISHAY RER65F2000RC02
RoHS
TypeWirewound Resistors
Temperature Coefficient±20ppm/℃
Tolerance±1%
Resistance200Ω
Power(Watts)10W