Vishay Intertech RER65F1270PC02
Manufacturer
Mfr. Part #
RER65F1270PC02
EBEE Part #
E86172727
Package
Plugin
Customer #
Datasheet
EDA Models
ECCN
EAR99
Description
127Ω 10W Wirewound Resistors ±1% ±20ppm/℃ Plugin Aluminum Case/Porcelain Tube Resistance ROHS
Select All
CategoryPassives ,Resistors ,Chassis Mount Resistors
DatasheetVISHAY RER65F1270PC02
RoHS
TypeWirewound Resistors
Temperature Coefficient±20ppm/℃
Tolerance±1%
Resistance127Ω
Power(Watts)10W