Vishay Intertech RER60FR750RCSL
Manufacturer
Mfr. Part #
RER60FR750RCSL
EBEE Part #
E81571014
Description
750mΩ Wirewound Resistors 5W ±1% ±100ppm/℃ Plugin Aluminum Case/Porcelain Tube Resistance ROHS
Select All
CategoryPassives ,Resistors ,Chassis Mount Resistors
DatasheetVISHAY RER60FR750RCSL
RoHS
TypeWirewound Resistors
Temperature Coefficient±100ppm/℃
Tolerance±1%
Resistance750mΩ
Power(Watts)5W