Vishay Intertech RER60F2001RCSL
Manufacturer
Mfr. Part #
RER60F2001RCSL
EBEE Part #
E81570676
Description
2kΩ Wirewound Resistors 5W ±1% ±20ppm/℃ Plugin Aluminum Case/Porcelain Tube Resistance ROHS
Select All
CategoryPassives ,Resistors ,Chassis Mount Resistors
DatasheetVISHAY RER60F2001RCSL
RoHS
TypeWirewound Resistors
Temperature Coefficient±20ppm/℃
Tolerance±1%
Resistance2kΩ
Power(Watts)5W