Vishay Intertech RER60F2000RC02
Manufacturer
Mfr. Part #
RER60F2000RC02
EBEE Part #
E81568519
Description
200Ω Wirewound Resistors 5W ±1% ±20ppm/℃ Plugin Aluminum Case/Porcelain Tube Resistance ROHS
Select All
CategoryPassives ,Resistors ,Chassis Mount Resistors
DatasheetVISHAY RER60F2000RC02
RoHS
TypeWirewound Resistors
Temperature Coefficient±20ppm/℃
Tolerance±1%
Resistance200Ω
Power(Watts)5W