Vishay Intertech RER60F2000MCSL
Manufacturer
Mfr. Part #
RER60F2000MCSL
EBEE Part #
E87278557
Package
Plugin
Customer #
Datasheet
EDA Models
ECCN
EAR99
Description
200Ω 5W Wirewound Resistors ±1% ±20ppm/℃ Plugin Aluminum Case/Porcelain Tube Resistance ROHS
Select All
CategoryPassives ,Resistors ,Chassis Mount Resistors
DatasheetVISHAY RER60F2000MCSL
RoHS
TypeWirewound Resistors
Temperature Coefficient±20ppm/℃
Tolerance±1%
Resistance200Ω
Power(Watts)5W