Vishay Intertech RER60F1000PC02
Manufacturer
Mfr. Part #
RER60F1000PC02
EBEE Part #
E81570014
Package
Plugin
Customer #
Datasheet
EDA Models
ECCN
EAR99
Description
100Ω Wirewound Resistors 5W ±1% ±20ppm/℃ Plugin Aluminum Case/Porcelain Tube Resistance ROHS
Select All
CategoryPassives ,Resistors ,Chassis Mount Resistors
DatasheetVISHAY RER60F1000PC02
RoHS
TypeWirewound Resistors
Temperature Coefficient±20ppm/℃
Tolerance±1%
Resistance100Ω
Power(Watts)5W