Vishay Intertech RER55F6040PC02
Manufacturer
Mfr. Part #
RER55F6040PC02
EBEE Part #
E86172688
Description
604Ω 30W Wirewound Resistors ±1% ±20ppm/℃ Plugin Aluminum Case/Porcelain Tube Resistance ROHS
Select All
CategoryPassives ,Resistors ,Chassis Mount Resistors
DatasheetVISHAY RER55F6040PC02
RoHS
TypeWirewound Resistors
Temperature Coefficient±20ppm/℃
Tolerance±1%
Resistance604Ω
Power(Watts)30W