Vishay Intertech RER45F4990PC02
Manufacturer
Mfr. Part #
RER45F4990PC02
EBEE Part #
E86643573
Description
499Ω 10W Wirewound Resistors ±1% ±20ppm/℃ Plugin Aluminum Case/Porcelain Tube Resistance ROHS
Select All
CategoryPassives ,Resistors ,Chassis Mount Resistors
DatasheetVISHAY RER45F4990PC02
RoHS
TypeWirewound Resistors
Temperature Coefficient±20ppm/℃
Tolerance±1%
Resistance499Ω
Power(Watts)10W