Vishay Intertech RER45F3160PC02
Manufacturer
Mfr. Part #
RER45F3160PC02
EBEE Part #
E86967018
Description
316Ω 10W Wirewound Resistors ±1% ±20ppm/℃ Plugin Aluminum Case/Porcelain Tube Resistance ROHS
Select All
CategoryPassives ,Resistors ,Chassis Mount Resistors
DatasheetVISHAY RER45F3160PC02
RoHS
TypeWirewound Resistors
Temperature Coefficient±20ppm/℃
Tolerance±1%
Resistance316Ω
Power(Watts)10W