Vishay Intertech RER45F2801RCSL
Manufacturer
Mfr. Part #
RER45F2801RCSL
EBEE Part #
E86265392
Description
2.8kΩ 10W Wirewound Resistors ±1% ±20ppm/℃ Plugin Aluminum Case/Porcelain Tube Resistance ROHS
Select All
CategoryPassives ,Resistors ,Chassis Mount Resistors
DatasheetVISHAY RER45F2801RCSL
RoHS
TypeWirewound Resistors
Temperature Coefficient±20ppm/℃
Tolerance±1%
Resistance2.8kΩ
Power(Watts)10W