Vishay Intertech RER45F1870RC02
Manufacturer
Mfr. Part #
RER45F1870RC02
EBEE Part #
E81571075
Description
187Ω Wirewound Resistors 10W ±1% ±20ppm/℃ Plugin Aluminum Case/Porcelain Tube Resistance ROHS
Select All
CategoryPassives ,Resistors ,Chassis Mount Resistors
DatasheetVISHAY RER45F1870RC02
RoHS
TypeWirewound Resistors
Temperature Coefficient±20ppm/℃
Tolerance±1%
Resistance187Ω
Power(Watts)10W