Vishay Intertech RER45F1820MC02
Manufacturer
Mfr. Part #
RER45F1820MC02
EBEE Part #
E81571039
Description
182Ω Wirewound Resistors 10W ±1% ±20ppm/℃ Plugin Aluminum Case/Porcelain Tube Resistance ROHS
Select All
CategoryPassives ,Resistors ,Chassis Mount Resistors
DatasheetVISHAY RER45F1820MC02
RoHS
TypeWirewound Resistors
Temperature Coefficient±20ppm/℃
Tolerance±1%
Resistance182Ω
Power(Watts)10W