Vishay Intertech RER40F6810MC02
Manufacturer
Mfr. Part #
RER40F6810MC02
EBEE Part #
E81571096
Package
Plugin
Customer #
Datasheet
EDA Models
ECCN
EAR99
Description
681Ω Wirewound Resistors 5W ±1% ±20ppm/℃ Plugin Aluminum Case/Porcelain Tube Resistance ROHS
Select All
CategoryPassives ,Resistors ,Chassis Mount Resistors
DatasheetVISHAY RER40F6810MC02
RoHS
TypeWirewound Resistors
Temperature Coefficient±20ppm/℃
Tolerance±1%
Resistance681Ω
Power(Watts)5W