Vishay Intertech PBX200R00A
Manufacturer
Mfr. Part #
PBX200R00A
EBEE Part #
E87256415
Package
Customer #
Datasheet
EDA Models
ECCN
EAR99
Description
200Ω 10W ±0.05% ±5ppm/℃ Aluminum Case/Porcelain Tube Resistance ROHS
Select All
CategoryPassives ,Resistors ,Chassis Mount Resistors
DatasheetVISHAY PBX200R00A
RoHS
Temperature Coefficient±5ppm/℃
Tolerance±0.05%
Resistance200Ω
Power(Watts)10W